G53 AR111 7,2W

ŻARÓWKI POWER LED »  G53 AR111 7,2W
                                                                                                                        
                            129,00 zł brutto
 

DANE TECHNICZNE

Żywotność: ponad 50 000 godzin

Źródło światła: 6 elementów 1,2W - 860lm

Żarówka ze 111 mm reflektorem aluminiowym
Niska emisja ciepła, temp. poniżej 550C dla mocy 7,2W

Wysoka wydajność świetlna: 120 Lm/Wat dla światła białego

Brak emisji promieniowanie UV i IR

Żarówki AR111 LED są dostępne w następujących temperaturach barwowych:

3000-3500K (ciepły biały)

4200-4700K (naturalny biały)

6000-7000K (zimny biały)

żarówka AR111 LED osiąga emisję światła równą żarówce halogenowej o mocy 70W.
1 rok ograniczonej gwarancji
Certyfikaty: CE, RoHs
Działa w systemach elektrycznych o napięciu 110-265V AC (opcjonalnie 12-24V AC/DC)
TYPOWE ZASTOSOWANIA:
Programy energooszczędne
Energia odnawialna
Oświetlenie zewnętrzne/punktowe
Oświetlenie magazynów
Oświetlenie wystaw
Oświetlenie komercyjne
Oświetlenie nastrojowe pomieszczeń

IP40

KĄT ŚWIECENIA: 60st.

ODPROWADZENIE CIEPŁA: Odlew aluminiowy
ZŁĄCZE ZASILANIA: G53

UTRATA JASNOŚCI: Nie ulega

CRI: ≥80Ra

SECYFIKACJA ŚRODOWISKOWA:
ZAKRES TEMPERATUROWY Zewnętrzna: -20 do 40C; powierzchnia lampy: 60C do 70C
ZAKRES WILGOTNOŚCI: 0 do 95% przy braku kondensacji
SPECYFIKACJA ELEKTRYCZNA
WYMAGANIA NAPIĘCIOWE: 110-265V AC
POBÓR MOCY:  8,2W
WYMIARY:
wysokość: - 57,5 mm
szerokość: 110 mm

 

 

                                                           

                                 

                                        
Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na parę faktów dotyczących oświetlenia diodami POWER LED. Może to pomóc w doborze właściwego źródła światła.

 

 • Podawana moc- to ilość energii pobierana z zasilania. Nie należy porównywać podanej mocy jako wyznacznika ilości światła, nawet dla podobnych żarówek LED.

 

 • Luminacja ( Lm ) - Jest to tak naprawdę najważniejsza miara zarówno ilości światła jak i w porównaniu do mocy -sprawności żarówki. Najnowsze diody mocy uzyskują 130 lm z 1W co daje razem bardzo dobry wynik 780 Lm / 7,2W. Najczęściej spotykane mają około 450 - 720 lm/7,2W. Natomiast żarówki budowane z wielu małych diod mają mniejsza sprawność - nawet o połowe w stosunku do diod  POWER LED.
  Dla porównania zwykłe żarówki żarowe dają około 10lm/W, halogeny 15 lm/W, świetlówki ok. 60 lm/W.

 

 • Natężenie oświetlenia wyrażone w luksach jest tym co widzimy jako jasność oświetlanej powierzchni i często niesłusznie kojarzymy z mocą światła. Należy jednak pamiętać, że jest to ilość światła przypadająca na powierzchnię. Dlatego żarówki LED o dość z reguły w wąskim kącie mogą dać jaśniejszą poświatę niż znacznie mocniejsze w lumenach zwykłe żarówki świecące we wszystkich kierunkach. Jest to często wykorzystywane w reklamie LED-ów - pokazana jest jasno oświetlona przez LED powierzchnia i obok słabiej oświetlona z faktycznie mocniejszego źródła. Często może okazać się to problemem, że jasny LED niedostatecznie oświetla dużą przestrzeń, bo świeci zbyt wąskim kątem w stosunku do wcześniej używanego halogena.
 • Aby dobrze dobrać rodzaj żarówki musimy więc zwrócić uwagę na kąt świecenia i podaną luminancję, a z rezerwą podchodzić do reklam podających np. że 3W-owa żarówka LED świeci jak 35W halogen. Ważna jest też temperatura barwowa, zbyt zimne, prawie niebieskawe światło nie nadaje się do oświetlenia mieszkania, a tylko do efektów specjalnych.
 • Należy także zwrócić uwagę na zastosowaną technologię LED: żarówka z diodami power LED, soczewkami i specjalnym układem zasilania (w obudowie żarówki, tzw. driver), czy żarówka z wieloma diodami małej mocy. Te ostatnie są tańsze (rezystor zamiast drivera, brak soczewek, łatwiejsze odprowadzanie ciepła z wielu słabszych diod), ale są one mniej sprawne, również dlatego, że zasilane są przez wprowadzający straty rezystor. Takie rozwiązanie nie nadaje się do niestabilnego napięcia i w efekcie dość często cała żarówka lub część diod przestaje pracować.

 

 POWER LED to najnowocześniejsze obecnie źródło światła zastępujące nieekonomiczny halogen. Nowoczesne diody LED o mocy 3W, dostarczają silnego strumienia skupionego przez soczewkę, o jasności przewyższającej tradycyjny 35W halogen. Dzięki standardowej oprawie i gwincie E27 oraz wbudowanemu układowi zasilania możliwe jest proste zastąpienie starych źródeł światła nowymi. Jednak najlepsze efekty osiąga się projektując oświetlenie wnętrza specjalnie do różnych rodzajów oświetlenia LED. Wspomniany układ zasilania dopasowuje wartość prądu diody LED niezależnie od wahań napięcia, co znacznie przedłuża jej trwałość nawet do 50.000 h pracy, czyli kilkunastokrotnie lepszą do żarówek włóknowych. Układu tego nie mają tanie żarówki LED złożone z kilkunastu zwykłych diod małej mocy połączone szeregowo. W wyniku wahań zasilania część dość szybko się przepala albo słabnie. Tej wady nie ma żarówka POWER LED

 

Prezentowana żarówka z ciepłą temperaturą barwową, ociepla klimat pomieszczenia, dobrze współgra z drewnem, jasnym kamieniem, jest najprzyjemniejsza dla oka przy dłuższej ekspozycji. Zdecydowanie polecana do lampek na biurko lub do oświetlania wnętrza.

Żarówka z barwą białą dzienną daje światło przypominające światło dzienne, dzięki czemu nie zniekształca koloru danego pomieszczenia, pozostaje dla otoczenia neutralne .

Żarówka z barwą zimną daje najsilnieszy strumień świetlny o lekko niebieskiej poświacie. Świetnie nadaje się do oświetlania zewnętrznych części budynku i tworzenia efektów specjalnych.

 

Zalety stosowania żarówek POWER LED:

 

 • Energooszczędność - wyższy koszt zakupu zwraca się się po kilku-kilkunastu miesiącach. Szczególne ma to znaczenie przy oświetlaniu wystaw, oświetlenia nocnego, lub pomieszczeń w których często przebywamy. 
  Pamiętajmy, że mniej zużytego prądu, to nie tylko niższy rachunek, ale i ochrona środowiska!
  I w odróżnieniu od lamp wyładowczych (świetlówek), nie zawierają trujących substancji!

 

 • Większa żywotność - tradycyjne żarówki włóknowe, a także świetlówki, mają dość krotki czas życia - klika tyś. godzin. Żarówki POWER LED mogą świecić nawet ponad 50.000 godzin, poza tym nie przestają nagle świecić, ale pod koniec ich życia światło jedynie słabnie.
  Jest to wymierna korzyść ekonomiczna, nie tylko w mniejszej ilości kupowanych żarówek, przede wszystkim nie tracimy na to czasu. Jest to zwłaszcza bardzo pożądane w sytuacjach, gdzie dostęp do żarówki jest ograniczony.  

 • Niższa temperatura - dzięki lepszej sprawności żarówki POWER LED nie nagrzewają się tak mocno jak tradycyjne. Możemy to wykorzystać stosując je blisko elementów plastikowych, drewnianych lub znajdujących się bezpośrednio obok ludzi.
  Nie ma możliwości poparzenia sie o nasze żarówki!

 • Nowoczesne światło - diody LED dają olbrzymie pole do ciekawej aranżacji wnętrza, wyglądają nowocześnie i dają możliwości dopasowania temperatury barwowej do charakteru wnętrza i własnych upodobań (barwa ciepła/dzienna/zimna).

 • Standardowa oprawa - pomimo całej nowoczesności POWER LED ma wymiary i podłączenie typowej żarówki z dużym gwintem E27, lub wtyki konektorowe GU53 (zamiennik popularnej żarówki typu HALOSPOT) zasilanej z sieci 230V lub 12V
  Można po prostu zamienić stare żarówki  na nowoczesne rozwiązanie 
  POWER LED bez pomocy elektryka i wykorzystując stare oprawy.