GU10 3x1W

ŻARÓWKI POWER LED »  GU10 3x1W                                                                                                                        
                            32,00 zł brutto
Dane techniczne:

 • ilość diod - 3 szt
 • wymiary: średn. x wys. 49 x 50 mm
 • napięcie zasilania - 230V
 • pobierana moc - 3W
 • kąt świecenia - 45 stopni
 • barwa: ciepła ok. 3500 °K, dzienna 4300 °K, zimna 6500 ºK
 • całkowity strumień światła - ok. 360 lm
 • rodzaj oprawy: GU10
 • przewidywany czas pracy - ≥ 50.000 godzin
 • radiator - aluminium

                                                           

                                 

                                         Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na parę faktów dotyczących oświetlenia diodami POWER LED. Może to pomóc w doborze właściwego źródła światła.

 

 • Podawana moc- to ilość energii pobierana z zasilania. Nie należy porównywać podanej mocy jako wyznacznika ilości światła, nawet dla podobnych żarówek LED.

 

 • Luminacja ( Lm ) - Jest to tak naprawdę najważniejsza miara zarówno ilości światła jak i w porównaniu do mocy -sprawności żarówki. Najnowsze diody mocy uzyskują 130 lm z 1W co daje razem bardzo dobry wynik 390 Lm. Najczęściej spotykane mają około 150 - 250 lm/3W. Natomiast żarówki budowane z wielu małych diod mają mniejsza sprawność - nawet o połowe w stosunku do diod power LED.
  Dla porównania zwykłe żarówki żarowe dają około 10lm/W, halogeny 15 lm/W, świetlówki ok. 60 lm/W.

 

 • Natężenie oświetlenia wyrażone w luksach jest tym co widzimy jako jasność oświetlanej powierzchni i często niesłusznie kojarzymy z mocą światła. Należy jednak pamiętać, że jest to ilość światła przypadająca na powierzchnię. Dlatego żarówki LED o dość z reguły w wąskim kącie mogą dać jaśniejszą poświatę niż znacznie mocniejsze w lumenach zwykłe żarówki świecące we wszystkich kierunkach. Jest to często wykorzystywane w reklamie LED-ów - pokazana jest jasno oświetlona przez LED powierzchnia i obok słabiej oświetlona z faktycznie mocniejszego źródła. Często może okazać się to problemem, że jasny LED niedostatecznie oświetla dużą przestrzeń, bo świeci zbyt wąskim kątem w stosunku do wcześniej używanego halogena.
 • Aby dobrze dobrać rodzaj żarówki musimy więc zwrócić uwagę na kąt świecenia i podaną luminancję, a z rezerwą podchodzić do reklam podających np. że 3W-owa żarówka LED świeci jak 50W halogen. Ważna jest też temperatura barwowa, zbyt zimne, prawie niebieskawe światło nie nadaje się do oświetlenia mieszkania, a tylko do efektów specjalnych.
 • Należy także zwrócić uwagę na zastosowaną technologię LED: żarówka z diodami power LED, soczewkami i specjalnym układem zasilania (w obudowie żarówki, tzw. driver), czy żarówka z wieloma diodami małej mocy. Te ostatnie są tańsze (rezystor zamiast drivera, brak soczewek, łatwiejsze odprowadzanie ciepła z wielu słabszych diod), ale są one mniej sprawne, również dlatego, że zasilane są przez wprowadzający straty rezystor. Takie rozwiązanie nie nadaje się do niestabilnego napięcia i w efekcie dość często cała żarówka lub część diod przestaje pracować.

 

 POWER LED to najnowocześniejsze obecnie źródło światła zastępujące nieekonomiczny halogen. Nowoczesne diody LED o mocy 3W, dostarczają silnego strumienia skupionego przez soczewkę, o jasności przewyższającej tradycyjny 35W halogen. Dzięki standardowej oprawie GU10 oraz wbudowanemu układowi zasilania możliwe jest proste zastąpienie starych źródeł światła nowymi. Jednak najlepsze efekty osiąga się projektując oświetlenie wnętrza specjalnie do różnych rodzajów oświetlenia LED. Wspomniany układ zasilania dopasowuje wartość prądu diody LED niezależnie od wahań napięcia, co znacznie przedłuża jej trwałość nawet do 50.000 h pracy, czyli kilkunastokrotnie lepszą do żarówek włóknowych. Układu tego nie mają tanie żarówki LED złożone z kilkunastu zwykłych diod małej mocy połączone szeregowo. W wyniku wahań zasilania część dość szybko się przepala albo słabnie. Tej wady nie ma żarówka POWER LED

 

Prezentowana żarówka z ciepłą temperaturą barwową, ociepla klimat pomieszczenia, dobrze współgra z drewnem, jasnym kamieniem, jest najprzyjemniejsza dla oka przy dłuższej ekspozycji. Zdecydowanie polecana do lampek na biurko lub do oświetlania wnętrza.

Żarówka z barwą białą dzienną daje światło przypominające światło dzienne, dzięki czemu nie zniekształca koloru danego pomieszczenia, pozostaje dla otoczenia neutralne .

Żarówka z barwą zimną daje najsilnieszy strumień świetlny o lekko niebieskiej poświacie. Świetnie nadaje się do oświetlania zewnętrznych części budynku i tworzenia efektów specjalnych.

 

Zalety stosowania żarówek POWER LED:

 

 • Energooszczędność - wyższy koszt zakupu zwraca się się po kilku-kilkunastu miesiącach. Szczególne ma to znaczenie przy oświetlaniu wystaw, oświetlenia nocnego, lub pomieszczeń w których często przebywamy. 
  Pamiętajmy, że mniej zużytego prądu, to nie tylko niższy rachunek, ale i ochrona środowiska!
  I w odróżnieniu od lamp wyładowczych (świetlówek), nie zawierają trujących substancji!

 

 • Większa żywotność - tradycyjne żarówki włóknowe, a także świetlówki, mają dość krotki czas życia - klika tyś. godzin. Żarówki POWER LED mogą świecić nawet ponad 50.000 godzin, poza tym nie przestają nagle świecić, ale pod koniec ich życia światło jedynie słabnie.
  Jest to wymierna korzyść ekonomiczna, nie tylko w mniejszej ilości kupowanych żarówek, przede wszystkim nie tracimy na to czasu. Jest to zwłaszcza bardzo pożądane w sytuacjach, gdzie dostęp do żarówki jest ograniczony.  

 • Niższa temperatura - dzięki lepszej sprawności żarówki POWER LED nie nagrzewają się tak mocno jak tradycyjne. Możemy to wykorzystać stosując je blisko elementów plastikowych, drewnianych lub znajdujących się bezpośrednio obok ludzi.
  Nie ma możliwości poparzenia sie o nasze żarówki!

 • Nowoczesne światło - diody LED dają olbrzymie pole do ciekawej aranżacji wnętrza, wyglądają nowocześnie i dają możliwości dopasowania temperatury barwowej do charakteru wnętrza i własnych upodobań (barwa ciepła/dzienna/zimna).

 • Standardowa oprawa - pomimo całej nowoczesności POWER LED ma wymiary i podłączenie typowej oprawy halogenowej GU10, zasilanej z sieci 230V.
  Można po prostu zamienić stare żarówki halogenowe na nowoczesne rozwiązanie 
  POWER LED bez pomocy elektryka i wykorzystując stare oprawy.